Lāčplēša diena Misas pamatskolā.

     Misas pamatskolā Lāčplēša dienas rīts iesākas ar patriotisko dziesmu skanēšanu. Pie ugunskura satiekas lieli un mazi skolas bērni, skolotāji, NBS pārstāvji.  

Lāčplēša diena – Latvijas brīvības cīņu visplašāk svinētā diena. Ar šo datumu aizsākas Patriotiskā nedēļas pasākumi, kad īpaši atceramies un godinām visus, kuri izcīnīja neatkarīgu Latvijas valsti.

     Šie svētki saistīti ar 1919.gada 11.novembri, dienu, kad neatkarīgās un jaunās valsts armijas karavīri padzina no Pārdaugavas svešu tautu karaspēku.

    1919.gada novembrī tika nodibināts Lāčplēša kara ordenis – augstākais militārais apbalvojums. Ordeņa devīze ir ,,Par Latviju’’.

     Par piederību Latvijai, arī par sava veida varonību mūsdienās, jauniešiem pastāsta Latvijas NBS pārstāvji. Par darbību NBS ir liela interese. Skolēni vēlas rast atbildes uz viņiem interesējošiem jautājumiem. NBS pārstāvji labprāt komunicē ar jauniešiem.

Skan O.Vācieša dzejolis ,,Piesaukšana”.

Kopīgi tiek dziedāta dziesma ,,Mazs bij tēva novadiņis’’.

 

                                                                                                            Skolotāja Dale

Ziemeļvalstu nedēļas rīta lasījums bērniem Misas pamatskolā.

    Novembra mēnesī, kad dabā ir vistumšākais laiks, Misas pamatskolā Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros  notika Rīta stundas lasījums sākumskolas bērniem. Šī gada tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs.

    Šogad aprit apaļi 60 gadi, kopš mūs smīdina  pazīstamais Lennebergas Emīls. Skolēni klausījās Astridas Lindgrēnes darbu par Emīlu un nodaļu  "Kad Emīls sarīkoja lielas dzīres Kathultā un noķēra vilku bedrē komandanti".  

    Lennebergas Emīla tēlā iejutās skolas bibliotekāre, kas sveču gaismā stāstīja un lasīja par zēna piedzīvojumiem Ziemassvētku laikā. Skolēni ar interesi klausījās  par Emīla darbiem vai nedarbiem, kā bērni paši izteicās. Iesaistījās sarunās, kas, viņuprāt, bija slavējams zēna darbos.

    Jo, ko gan jūs darāt, ja jums ir papilnam ēdiena, bet citiem tā nav nemaz? Emīls ir pārliecināts par to, ka  jādalās ar tiem,kas cieš badu. Kopā ar Īdu un Alfrēdu sarīko Ziemassvētku dzīres nabagmājas iemītniekiem. Pēkšņi zēna izraktajā vilku bedrē iekrīt negantā komendante. Kas notika tālāk, uzzināsiet izlasot brīnišķīgās, jautrās grāmatas par Lennebergas Emīla piedzīvojumiem.

                                                                                       Bibliotekāre

 Seminārs “Mēs un cilvēktiesības”.

  1. novembrī mūsu skolā viesojās Latvijas cilvēktiesību centra pārstāvji, lai ar simulācijas spēļu palīdzību skolēniem radītu priekšstatu, kā savā starpā saistīta mūsu dzīve un cilvēktiesību jēdziens. Uz nodarbībām devās 7. – 9.klašu skolēni.

    Visinteresantākā  bija simulāciju spēle . Katram no mums  bija iespēja iejusties deputāta lomā un lemt, kuras 7  no 21 idejām par to, kur iztērēt valsts naudu, pieņemt. Izrādās, būt par deputātu nemaz nav tik viegli! Interesants uzdevums bija arī veidot plakātu par ideālu valsti, kurā būtu ievērotas cilvēktiesības. Šī plakāta ideja bija arī jāaizstāv.

         Šo spēļu aktivitātes lika man padomāt to, ka ar tiesībām līdzi nāk atbildība par tām.

          Manuprāt, šādām aktivitātēm būtu skolā jābūt biežāk, lai skolēni mācītos droši izteikt savu viedokli, izprastu, kā strādā amatpersonas . Svarīgi pieminēt, ka spēlēm bija lieliski vadītāji : Katrīna un Aleksandrs, kas prata mūs ieinteresēt un deva iespēju jēgpilni pavadīt šo dienu.

 Liene Šnore, 8.klases skolniece

Kalendārs

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Lepojamies!