Interesanto uzdevumu stunda.
Piektdien 4.,5.klases skolēniem notika dažādu uzdevumu stunda. Tie tika veidoti iedvesmojoties no jaunā žurnāla “Lasis”.
Skolēni aktīvi pa pāriem kartē meklēja pilsētu nosaukumus, kurus atrada A.Akmentiņa dzejolī “Jauno ģeogrāfu sasauksme”, uzmanīgi šifrēja dažādo simbolu vēstuli, guva ieskatu Morzes ābecē. Sajūsmu radīja mīklu minēšana, kur atminējumi bija dažādie latviešu valodas alfabēta burti. Atraktīvi un radoši uzzīmēja, kādi varētu izskatīties dažādie tēli no I.Zanderes dzejoļa “Tilži”, piemēram, pušas un andzeļi, āroņi un lauberes.
Skolēniem ļoti patika veikt interesantos uzdevumus, daži pat paņēma Morzes ābeces paraugu, lai to mācītos.
Galvenais ir mēģināt darīt, jo gadās, ka tas, kas sākumā šķiet garlaicīgs, pēkšņi iepatīkas.
Bibliotekāre N.Šabanoviča
Ziemeļvalstu literatūras nedēļas rīta lasījums Misas pamatskolā.
- gadā tiek atzīmēta 80. gadadiena kopš Islandes neatkarības iegūšanas. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa vēlas atzīmēt šo vēsturisko notikumu.
Šī gada tēma “Brīvība ziemeļos” ļauj pārdomāt, ko brīvība nozīmē cilvēkiem Ziemeļvalstīs, kā tā tiek atklāta literārajos darbos.
Bilžu grāmatai "Vulkāns", kura tika lasīta skolēniem rīta lasījumā, 2023. gadā tika piešķirta Ziemeļvalstu padomes Bērnu un jauniešu literatūras balva.
1.-3.klases skolēni ar interesi klausījās grāmatas varoņu piedzīvojumus, pētīja attēlus, kāds izskatās darbojošais vulkāns. Uzmanīgi skatījās filmu par Islandes dabu un vulkānu izvirdumu.
Daba nepastāv tikai, lai mūs izklaidētu, mums pašiem jāuzņemas lielāka atbildība par to, kā mēs ar to mijiedarbojamies. “Vulkāns”dod cerību, ka varam atrast veidu, kā dzīvot harmonijā ar dabu.
Bibliotekāre N. Šabanoviča
Misas pamatskolas bibliotēkas apmeklējums.
Sākumskolas skolēni apmeklēja Misas pamatskolas bibliotēku, lai iepazītos ar lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" grāmatām, apskatītu izstādi “Dažādās ābeces”, kuru iespējams apmeklēt vēl šonedēļ.
Skolēni klausījās stāstījumu par ābeces vēsturi, ar interesi iesaistījās aktivitātē, kur anekdote, kas iespiesta vecajā drukā, bija jāuzraksta saprotamā tekstā. Bērniem bija iespēja salīdzināt vecās drukas burtus ar mūsu ikdienas apgūstamajiem burtiem.
1.un 2. klases skolēni uztaisīja grāmatzīmes, kas tikšot izmantotas lasāmajām grāmatām. 2.-4.klases skolēni, kopā ar audzinātājām, izvēlējās savu burtiņu un uzzīmēja to, kas sāktos ar šo skaņu. Darbs tika veikts pārdomāti un uzmanīgi. Pats interesantākais, pēc bērnu teiktā, bija tas, ka gaiļa simbols uz ābeces nozīmē čaklumu, rīta gaismas un jaunas dienas vēstnesi.
Skolēni atstāja bibliotēku, katrs paņemot lasīt arī Bērnu žūrijas vai kādu citu grāmatiņu.
Lai mums visiem ir daudz iespēju augt un pilnveidoties!