Atmodas laika dziesmas 

Piektdien, 21. maijā Misas pamatskolas  6. – 9. klašu skolnieki projekta „Skolas Soma” ietvaros  noklausījās koncertlekciju „Atmodas laika dziesmas”.

 Mums bija iespēja klausīties ierakstu, kuru sagatavoja dziedātājs  kopā ar multiinstrumentālisti Artu Abaroniņu.  40 minūšu laikā mums , kausītājiem, bija iespēja izsekot neatkarības atgūšanas laika notikumiem gan vērojot fotogrāfijas un klausoties vadītāju stāstījumu, gan iepazīstoties ar 14 tā laika dziesmām.

      Koncertlekcijas vadītāji deva arī īsu ieskatu katras dziesmas tapšanas vēsturē: skanēja „Dzimtā valoda”, „Brīvību, Baltijai”, „Zilais lakatiņš”, „Daudz zābaki”, „Palīdzi, Dievs”, fragmenti no rokoperas „Lāčplēsis ”, kā arī daudzas citas dziesmas. 9. klasei tas bija atkārtojums mūzikā un vēsturē, bet pārējām klasēm informācija par laikmetu, kuram pateicoties mēs varam būt paši savā zemē.

    Pēc nodarbības skolēni atrisināja krustvārdu mīklu, pārrunāja risinājumus. Interesants visiem šķita fakts, ka var aizliegt vafeles „Daugava” tikai tāpēc, ka tajā laikā protestēja pret Daugavpils HES celtniecību.

    Interesantas bija sarunas par roka mūziku, kas 80. – 90. gados bija populāra, bet grūtāk uztverama mūsdienu jaunietim. Kopīgais secinājums, ka mūzika atbilda tā laika garam, kad sagruva PSRS impērija, tā bija gan protests, gan vienojoša tautai. Daudzas no dziesmām skolēni jau bija dzirdējuši oriģinālizpildījumā, bet interesanti bija klausīties šo izlasi, īpaši, ja pievērš uzmanību vārdiem.

     Koncertlekcija atgādināja , kā kopīgiem spēkiem , iesaistoties daudz iedzīvotājiem, bija iespēja atgūt valsts neatkarību, bet dziesma procesam bija uzticams palīgs.

                                                                              Skolotāja Ingrīda Vaisjune

Nacionālā teātra izrāde “Bille”

  30.aprīlis Misas pamatskolā bija teātra diena.Pateicoties projektam “Skolas soma”, pamatskolas posma 60 skolēniem bija iespēja dzīvot līdzi režisora Valda Lūriņa interpretācijā Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā darba “Bille”galvenajai varonei.

Skolēni ir pazīstami ar Billi jau no 5. klases, kad literatūras stundās iepazina viņas bērnības gaitas un strādnieku dzīves skarbo ikdienu trīsdesmito gadu Rīgā.  Neskatoties uz īpašo noskaņu dzejnieces vecāku īres namiņā Grīziņkalnā, dzīvoja sapnis par Latviju , lepnums par savu valsti un ticība saviem mērķiem.

Skolēniem interesanta šķita režisora iecere Billes piedzīvojumus un pārdzīvojumus uzticēt aktrisei Dacei Bonātei.

Lūk, dažas atziņas no skolēnu pārdomām pēc izrādes noskatīšanās:

“Apbrīnoju D.Bonāti, kā var divas stundas tā “nolēkāt”! Es sapratu, ka mazu bērnu vislabāk

var nospēlēt cilvēks, kas ir jau gados. Tā sirsnība un naivums…tik skaisti…”

“Man šī izrāde lika saprast, ka dzīvē ir gan baltie, gan melnie ceļi, bet vienmēr ir jāiet tālāk un jātuvojas saviem sapņiem.”

“Es biju ļoti pārsteigta par lugas režisora ieceri – viens aktieris  attēlo vairākus tēlus.  Bija interesanti vērot šo pārtapšanas procesu. Mūsu aktieri ir tik talantīgi!”

“Priecājos, ka man bija iespēja redzēt šo izrādi laikā, kad Latvijas teātri ir slēgti skatītājiem pandēmijas dēļ.”

 Pirms diviem gadiem skolā viesojās filmas “Bille” režisore Ināra Kolmane, kura iedziļinājās filmas tapšanas stāstos, izrāde ļāva citādāk iepazīt šo bērnības stāstu un labāk izprast notikumus Latvijā ar bērna acīm.  Paldies, ka mums visiem bija iespēja redzēt šo izrādi!

                           Bērnu atziņas apkopoja skolotāja Sarmīte Kovale

 

Kalendārs

September 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Lepojamies!

 
 

Skolas vērtības