Pieminot 1991. gada barikādes

  1. janvārī katru gadu visā Latvijā, arī mūsu skolā, pieminam 1991. gada barikāžu laika notikumus. Skolēniem tas šķiet sens notikums, bet vairums skolotāji bija tā laika liecinieki.

       Šajā mācību gadā skolēni ar notikumiem un izjūtām iepazinās apmeklējot dažādas stacijas. Stacijās veicamie uzdevumi bija cieši saistīti ar barikāžu laika simboliem, tā bija simulāciju spēle . Skolēni sniedza pirmo palīdzību  “ievainotajiem”, cēla barikādes, dziedāja Atmodas laika dziesmas, veidoja ugunskuru modeļus,  attēloja izjūtas kolāžas un gatavoja barikāžu laika sviestmaizes.

      Pēc simulācijas spēles visi sapulcējās pie piemiņas ugunskura. Skolotāja Dale Oškalne norunāja M. Zālītes dzejoli, kas veltīts barikāžu laika ugunskuriem un sajūtām, kas ap tiem valdīja.  Kopīgi dzērām tēju , cienājāmies ar sagatavotajām maizītēm un baudījām kopības izjūtu.

Vēstures skolotāja I. Vaisjune

          

Čaklākie Misas pamatskolas bibliotēkas lasītāji.

      Ir teiciens "Labas grāmatas, tāpat kā labi draugi, ir grūti atrodamas, jo tās nekad nepievils un ar tām var labi pavadīt laiku.” Misas pamatskolas bibliotēkas čaklākie lasītāji grāmatu uztver kā labu un uzticamu draugu. Vēlēšanās draudzēties ar grāmatām raisa interesi par brīnišķīgo skaistumu un dzīvesprieku gan mūsos pašos, gan visapkārt.

     Čaklākie 1.semestra lasītāji ir:

Gabriela Rubāne, Renāts Skudrovs, Kristians Vitkovskis, Deivids Čaplinskis, Kristers Visockis, Elizabete Žūriņa, Ieva Gurtiņa, Raivis Elberts, Dārta Ekimane, Liāna Kunicka, Roberts Fogelis, Evija Mežapuķe.

     “Cilvēks ar labu grāmatu rokās nekad nav vientuļš”, šo atziņu vēlot neaizmirst, skolas bibliotekāre Natālija.

Ziemassvētku lasījums.

     Svētku gaidīšanas laikā Misas pamatskolas bibliotēkā notika Ziemassvētku lasījums sākumskolas skolēniem. Tika lasīta Dž.Koulmena grāmata “Par lielām un mazām dāvanām”. Ziemassvētkus vislabāk ir pavadīt kopā! Pele un Lācis nepacietīgi gaida Ziemassvētkus. Šie svētki būs īpaši: Lācis ir apņēmies palikt nomodā, lai draugi varētu apmainīties ar dāvanām un svinēt kopā. Tas būs tik jauki! Tomēr, saņēmis dāvanu, Lācis dodas prom. Vai viņam tā nepatīk? Pelīte nezina, ka Lācis ar lielajām ķetnām mazo sainīti vienkārši nevar atvērt un jūtas vainīgs. Par laimi, pārējie meža dzīvnieki var palīdzēt. Brīnišķīgs stāsts gan maziem, gan lieliem par patieso Ziemassvētku nozīmi.

     Skolēni uzmanīgi klausījās stāsta notikumus. Pēc noklausīšanās tika uzdoti jautājumi, par pareizo atbildi saņēma nelielu saldumiņu. Pārrunāts, ko katram bērniņam nozīmē Ziemassvētku brīnums.

     Tā kā stāsts bija par dāvaniņu, rūpīgi tika gatavotas dāvanu kastītes, kuras tiks izmantotas Ziemassvētku dāvaniņas iesaiņošanai. Kastītēs tika ielikts neliels kārumiņš.

     Lai baltie Ziemassvētki atnāk Klusā vakarā ar mieru, labestību, brīnumu un mīlestības mirdzumu!

 

                                                                            Bibliotekāre Natālija

Misas pamatskolā Lasītāju nakts!

,,Kas visu izteic bez mēles?”

,,Tā taču ir grāmata!” lasītāji vienā balsī atsauc.

   2024.gada 12. janvārī  notika Lasītāju nakts pasākums. Mūsu skolā norisinājās pirmais Nakts lasīšanas pasākums, kurā piedalījās 33  skolēni un viņu skolotājas. Katram bija sava grāmata,  kuru  lasīja un prezentēja pārējiem skolas biedriem. Skolā valdīja radoša rosība.   Visi  nakšņoja skolā, tas bija, nevis lai darītu blēņas, bet gan lai lasītu grāmatu, spēlētu teātri, skatītos filmu, spēlētu galda spēles, mazliet pasnaustu, vingrotu rīta rosmi, ēstu plānās pankūkas ar ievārījumu.

            Piedzīvojums sākās vakarā, kad saule norietējusi, ar savstarpēju iepazīšanos, ar vakara un nakts plānojumu.  Sākumā lasītāji pa grupām iepazīstināja ar savu grāmatu. Kad visi atkal sanāca kopā, sk. Guna izlasīja K. Skalbes pasaku par Sarkangalvīti. Tā nedaudz atšķīrās no mums visiem zināmās brāļu Grimmu pasakas. Nakts lasītāji piedalījās radošā nodarbībā un mēģināja izspēlēt  savu teātra versiju par Sarkangalvīti un vilku: dziesmās, dejās, traģēdijā un komēdijā. Skolotājas palīdzēja katram ar padomu, kā vislabāk attīstīt teātra spēli, kā to sākt, kā to beigt. Kad lasot un spēlējot  spēki bija iztērēti, nakts lasītāji skolas kabinetos skatījās pašu izvēlētās filmas.

   Ap pusnakti sākās galda spēļu spēlēšana, tā bija laba komunikācija starp dažādu vecumu skolas bērniem. Gulēt varēja iet, cikos vēlas. Bija tādi, kas aizmiga ļoti ātri (par to no rīta bija drusciņ bēdīgi), bija tādi, kas galda spēles spēlēja līdz pulksten diviem, trijiem.

    Rīts sākās ar kopīgu rīta rosmi, kas palīdzēja arī tiem, kas bija gulējuši 2-3 stundas. Ēdot brokastu pankūkas, vēlreiz pārrunājām pasākumā notikušo. Visi skolēni atzina, ka šādu pasākumu vēlētos apmeklēt arī nākamgad. Starp citu, tie, kuri lasa, dzīvo ilgāk – to pierāda Jēlas Universitātes zinātnieku pētījums.

  Lasiet un dzīvojiet ilgi! Tiekamies līdzīgos pasākumos!

                                                                                                     Skolotāja D.Oškalne

 

Kalendārs

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lepojamies!