Pirmsskolas aktualitātes

 

   

 Starptautiskā dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21.februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību mūsu valodas vērtībai un skaistumam. Mūsu pirmsskolā dzimtās valodas dienas atzīmēšana nu jau ir kļuvusi par tradīciju. "Kamoliņu" grupas bērni pulcējās zālē, lai gūtu izpratni par to, ka valoda ir ne tikai saruna, bet arī tautas dziesma, dzejoļi, skaitāmpanti un mīklas. Kopā noskaidrojām un secinājām, ka dzejoļus un burtus var iemācīties ne tikai lasot, bet arī dziedot un dejojot. 5 un 6gadīgie bērni ar lepnumu skandēja I.Ziedoņa, J.Baltvilka un citu autoru dzejoļus, ar prieku dejoja dejas, ko iemācījušies mūzikas nodarbībās. Dziesmā "Alfabēts" tika atrasti visi 33 burti. Pasākuma noslēgumā bērni no burtiem izveidoja vārdu VALODIŅA. neizpalika prieks un gandarījums par to, ka labi pazīstam burtus. Katram no pasākuma dalībniekiem -  lieliem un maziem - sirdī ielija siltums un piederības apziņa, sapratne par to, ka ir tik svarīgi kopt un atbalstīt savu dzimto valodu - latviešu valodu. Protams, katram sākot ar sevi, savu attieksmi, kā arī cienot citu tautu valodas.

Kad tā burtiņš ar burtiņu,

Kad tā vārdiņš ar vārdiņu saspēlējas,

Valodiņa, valodiņa manī "sējas".  (Uldis Auseklis)  ...un pirmsskolas skolotāja Inese

 

                                                  

    

 

 

 

                               

Burtiņu kopā ar burtiņu kopā mēģināja sasaistīt  arī "Kāpēcīšu" grupas bērni. Vispirms ar līgani vijīgo dziesmu "Teici, teici, valodiņa" mūzikas skolotājas Ditas vadībā tika izstaigāti dažādi raksti un vijas. Tad sekoja draudzīga un nepiespiesta saruna par to, kas ir valoda, kam tā nepieciešama, bērniem aktīvi iesaistoties. Noskaidrojās, kas nepieciešams, lai runātu. Izrādās, ka jāpamodina mēle. Noskatoties ierakstu youtube un darot līdzi, mēle pamodās, izvingrinājās un bērni varēja sākt runāt. Arī dziedāt  "Gulēja saulīte" un rotaļāties. Šoreiz "Kāpēcīši" noklausījās tautasdziesmas par saulīti un mēnestiņu, par gaismas un tumsas saspēli, kopīgi noskatījās un dziedāja līdzi Renāra Kaupera videoklipam dziesmai  "Joka pēc alfabēts". Pasākums noslēdzās ar rotaļu "Lai visi bērni kopā nāk!" un atziņu, ka visi kopā varam sargāt savu valodu, mācoties runāt skaidri, saprotami un ļaut, lai vārdi un teikumi plūst brīvi un burbuļo kā strautiņš pavasarī. Tas vairs nav tālu...      Pirmsskolas skolotāja Ilona

                                                                                       

 21.februāra rītā mūzikas nodarbībā arī mēs, "Rūķīšu" grupa, atzīmējām Starptautisko dzimtās valodas dienu. Zālē ienākot skanēja dziesmas “Teici, teici valodiņa” ieraksts. Es īsi pastāstīju par šīs dienas svētkiem un, ka mūsu tauta ir bagāta ar dziesmām, pasakām, mīklām, parunām. Bērni ar interesi noskatījās animācijas filmu “Zaķīšu pirtiņa”. Mēs savas domas, vajadzības izsakām vārdos, bet dzīvniekiem ir katram sava valodiņa. Bērni izvēlējās rotaļlietas un, sēžot skolotājai Ditai klēpī, dziedāja “Kāda katram valodiņa”. Bet, lai visu sacerēto varētu atcerēties, cilvēki izdomāja īpašas zīmes- burtus. Mēs visi piegājām kopā lasīt lieliem burtiem uzrakstīto vārdu “VALODIŅA”, gan katru burtu, gan pa zilbēm. Noklausījāmies A. Žilinska dziesmu “Grāmata”. Turpinājumā es izteiksmīgi, ar tekstam atbilstošām darbībām, nolasīju Raiņa dzejoli “Grāmata”. Nobeigumā bērni izkustējās, atskaņojot R.Kaupera dziesmu “Joka pēc alfabēts”. Grupā bērnus aicināju izkrāsot, izrotāt sava vārda pirmo burtu.  Pirmsskolas skolotāja Laima 

                                 

                                         

                                        

            

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

                                                                                                      

 

 

 

 

                                                                 

 

 

Daba mostas pavasarī un Kāpēcīšu grupā! 

 

Re, kā mums izdevās - Kaķu skulptūras. 

 

 

Bērni runā dzejolīšus 

https://youtu.be/uAHXehi1tMQ - Bruno

https://youtu.be/F75TXaw9bM8 - Regnārs

https://youtu.be/vf5jrEMsB3k - Emīlija

https://youtu.be/WKRh82FIiU0 - Raiens

https://youtu.be/NN4UU2GMozg - Daniels

https://youtu.be/zFyPQo6bRWg - Gints

https://youtu.be/N2pBKCWtMg8 - Jānis

https://youtu.be/y01Zbqy1Jlg - Olivers

https://youtu.be/mry-0BJsfPc - Dominiks

https://youtu.be/f4XOANfjuUs - Hārdijs Everts

 

 

 

 

Mīļdieniņa

 

 

 

 

 

Februāris atnācis ar lielu salu un puteni, sniega krāvumiem, spožu sauli, kas žilbina tā, ka var degungalu sauļot.

Februāris atnācis ar svecēm un Mīļdieniņu.

Pirmsskolu grupiņu bērnu mazās rociņas nedēļas ietvaros zīmēja, grieza, līmēja koši sarkanas sirsniņas, veidojot apsveikumu kartītes un sirsniņpuķītes saviem mīļajiem. Bērnu vēlēšanās bija likt vecākiem sajust viņu draudzīgo un mīļo “paldies!” Grupiņās tika organizētas saturīgas sarunas, pārspriedumi par Mīlestības svētku niansēm, akcentējot, ka šīm jūtām ir dažādas izpausmes.

 No bērnu teiktā:

“Es mīlu savu māsu, tēti un mammu.”

“Sirsniņdiena ir laiks, kad mammai jāsvin svētki!”

 Es vēlos, lai mammai un tētim būtu daudz sirsniņas un mājās vienmēr būtu mierīgi un priecīgi.”

Arī mēs, pirmsskolas skolotājas, vēlam mīlestību ģimenēs visās tās cēlajās un smalkajās izpausmēs!

 

 

 “Kamoliņu” grupas sk. Inese

 

 

 

 

 

 

Paliec sveika, ziema!

 

 

 

Uz Meteni tālu braucu

Lai liniņi gari aug!

Ciemos gāju, dancot gāju

Lai bagāta raža aug!

 

Meteņi , dažkārt saukti arī par Meteņdienu, ir vieni no latviešu gadskārtas svētkiem, kas ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara saulgriežiem. Šie svētki iezīmē ziemas beigas un pavasara tuvošanos, līdz ar to Meteņus var dēvēt arī par pavasara gaidīšanas svētkiem.

 Kopā ar skolotāju Māru, bērni, dziedādami devās pie Misas tautas nama, lai tur piedalītos dziedašanā un rotaļās . Tur mūs sagaidīja Metenis, kurš no jumta meta sniegu un konfektes, jo šī ir jautra Meteņdienas tradīcija!

Atgriežoties atpakaļ bērnudārzā, bērni  piedalījās Meteņu rotaļās. Paldies skolotājām Mārai, Līgai un Misas tautas nama vadītajai Sandrai par pārsteigumu, par prieku un labām emocijām!

 

 

  “Kāpēcīšu” grupas audzinatāja Ļena

 

 

 

 

  

Vairāk informācijas un iesnieguma veidlapu iespējams atrast te: Pārtikas taloni

 

 

 

 

 

Cienījamie vecāki!

 

Ņemot vērā, ka nedēļas nogalē tika apstiprināts pozitīvs Covid- 19 tests ar iestādi saistītai personai, informējam, ka, diemžēl, uz karantīnas laiku, tiek apturēta bērnudārza darbība. Lēmums pieņemts pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem un Vecumnieku novada domes lēmumu.

Lūdzam būt saprotošiem!

Pirmdien aicinām Jūs sazināties ar bērna ģimenes ārstu, informējot, ka bērns ir iespējamā kontaktpersona. Turpmākās 14 dienas sekojiet savam un bērnu veselības stāvoklim, vērojot, vai neparādās elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c.

Karantīnā esošajiem:

* Uzturēties dzīvesvietā vai citā uzturēšanās vietā, un kopā ar vecākiem būt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām;

* Nepakļaut citas personas inficēšanās riskam, neveidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (neuzņemt viesus, nedoties privātās vizītēs, uz izglītības iestādi, sabiedriskām un publiskām vietām, un telpām, kur uzturas daudz cilvēku;

* Ievērot epidemiologa un ārsta norādījumus;

* Mājas karantīnu pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju.

 

Covid-19 straujās izplatības pieaugums ir licis likumdevējam pieņemt terminētu lēmumu par citādu slimības lapas apmaksas kārtību laika periodā no 16.novembra līdz nākamā gada 30.jūnijam. Sniedzot atbalstu gan darba devējiem, gan darbiniekiem, kas saslimuši ar Covid-19 vai atrodas mājas karantīnā kā kontaktpersonas, slimības nauda par slimības lapu B tiks izmaksāta jau no darbnespējas pirmās dienas.

 

Vairāk informācijas par slimības lapām Covid-19 laikā te: Darba nespējas lapas

 

Stipru veselību Jums un Jūsu mīļajiem cilvēkiem! Lai izdodas saglabāt sirdsmieru šajā tik sarežģītajā laikā!

 

Misas pamatskolas pirmsskolas vadība

 

 

 

 

 

 

 


Kalendārs

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lepojamies!