2020./21. mācību gadu noslēdzot 

Izstāsti man savu sapni

Nedēļā pirms pavasara brīvdienām uz mūsu skolu pienāca savādas bandroles, tās mums atgādināja par to, ka vēl iepriekšējā mācību gadā  bijām vidusskolas statusā; sūtījumi bija pagājušā mācību gada skolēniem Alisei Zaļmežai, kura absolvējusi pēdējo 12.klasi Misas vidusskolas vēsturē, kā arī Tīnai Spalvai un Kristianam Švītiņam, kuri pabeidza 9.klasi, un Eduardam Kauneckaitim, kurš šajā mācību gadā mācās citā skolā, un Kitijai Līvai Mežapuķei, kura nu jau 5. klases skolniece. Minētie skolēni saņēma LVA izdotās grāmatas “Izstāsti man savu sapni “autoreksemplārus un pateicības.

     Katru gadu LVA izsludina radošu konkursu latviešu skolēniem visā pasaulē. Skolēnu veiksmīgākie radošie darbi tiek apkopoti un izdoti grāmatā. Ir izdotas jau 13 grāmatas. Skolas bibliotekāres aicinājumam piedalīties konkursā atsaucās skolotājas Dale, Dina , Natālija ( tagad Vecumnieku vidusskolas skolotāja ),kuras mudināja skolēnus izlikt savus sapņus radošā darbā, un skolotāja Inga, kas rosināja savus toreizējos pirmklasniekus sapņus izteikt zīmējumos. Labāko darbu vidū Megijas, Kristiānas Elizabetes, Amandas un Keitas Austras zīmējumi neiekļuva, arī izdotajā grāmatā to nav, bet cerību nekad nevajag zaudēt. Un tā sanāca mūsu radošo darbu autoriem, jo sākotnēji mūsu 6 skolēnu darbi neiekļuva apbalvoto skaitā, bet nu varam lepoties ar to, ka 422 līdzautoru vidū 5 skolēnu radošie darbi par sapņiem izlasāmi 2020.gadā LVA  izdotajā grāmatā “Izstāsti man savu sapni”.

Ikgadējais LVA konkurss parasti tiek izsludināts jau 26.septembrī, Eiropas Valodu dienā, un darbi jāiesūta līdz 18.novembrim, bet konkursa noslēgums ir Starptautiskajā dzimtās valodas dienā 21.februārī.

 

Skolas bibliotekāre aicina skolēnus būt radošiem un uzdrošināties gan sapņot , gan piedalīties konkursos.

 

Baltu literatūras nedēļa ar 5. klasi

Š. g. 25. septembrī mūsu skola trešo gadu piedalījās starptautiskā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”.

Kaimiņvalsts Lietuvas vēsturi, ģeogrāfiju un literatūru iepazina 5.klases skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Sarmīti.

Bibliotēkā visi kopā klausījās pasaku par Egli zalkšu karalieni.

Sarunu noslēgumā par pasakas tēmu skolēni izkrāsoja mandalas. No skolēnu darbiem tika izveidota izstāde.

 

Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienas svinības

Piektdienā, 30.oktobrī Dainu tēva Krišjāņa Barona 185.dzimšanas dienu  svinēja  2.klases skolēni.

Bet 5. Un 6.klašu skolēni katrs izveidoja savu “Tautasdziesmu vācelīti”. Skolēnu darbiņus varēja skatīt bibliotēkā izveidotajā izstādē.

 

Mans latviskākais vārds

Piedalījāmies LVA organizētajā valodas daudzināšanas akcijā „Mans latviskākais vārds”, izveidojām  skolas leksisko portretu "Vārdi esam mēs!"

Esam lepni, ka starp 10 iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem  ir 5 mūsu skolas izvēlētie vārdi: ozols ,Latvija, dzimtene, saule, rupjmaize .

 

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

9.-15.novembris - 2020.gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šī gada tēma - "Ziemeļvalstis un pasaule". Pasaule un es, es un pasaule. Par šādiem jautājumiem lasījām un runājāmies skolas bibliotēkā ar 1., 2. un 4. klašu skolēniem. Iepazinām norvēģu autores Kristinas Rūšiftes grāmatu "Visi skaitās".

 

Iesēj savu kvadrātmetru

Iesaistoties skolas Eko padomes darbībā, bibliotekārei radās ideja iesaistīt skolu  Latvijas Dabas fonda akcijā “Iesēj savu kvadrātmetru”.

Eko padomes aktīvisti, skolas personāla atbalstīti,  skolas pagalmā speciāli iezīmētā vietā iesēja akcijā saņemtās pļavas puķu sēklas.

 

Izstādes

Jaunie dabas draugi bibliotēkā var apskatīt dabas grāmatu izstādi, savukārt citiem lasītājiem iespēja iepazīties ar grāmatu izstādi par Ziemassvētkiem un pašdarinātu Ziemassvētku kartīšu izstādi

 

Ziemassvētkus gaidot

Ziemassvētku gaidīšanas laikā 2.klases skolēni , ievērojot visus noteikumus, ciemojās bibliotēkā, kur klausījās audiodzejoļus I.Stariņas lasījumā, dalījās sarunās par Ziemassvētku gaidīšanu un runāja svētku laika tautasdziesmas, kā arī iepazinās ar izstādēm.

Kalendārs

August 2021
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Lepojamies!

Mūs vienmēr priecē tie skolēni, kuriem netrūkst apņēmības un darba spara, kuri prot atrast laiku sevis pilnveidošanai un augstu mērķu sasniegšanai.
Šoreiz lepojamies ar 3. klases skolnieku Reini Miklaševiču, kurš, būdams arī Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēknis, aprīlī kārtējo reizi sasniedzis lieliskus rezultātus starptautiskajos konkursos Kazaņā un Lietuvas pilsētā Alitā gan kā pianists, gan kā sitaminstrumentālists!
Lai veiksme vienmēr ar Tevi!

Skolas vērtības