15.oktobris – Valsts valodas diena.#valstsvalodasdiena

 1998. gada 15. oktobrī Satversmes ceturtajā pantā tika nostiprināta valsts konstitucionālā vērtība: "Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda."Lai īpaši godātu latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, pēc Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājuma un Saeimas lēmuma, šodien pirmo reizi tieši 15.oktobrī un turpmāk katru gadu tiks atzīmēta Valsts valodas diena.

           Latviešu valodas aģentūra par godu mūsu valodai rīkoja akciju „Latviešu valoda man ir…”.

Arī mūsu skolas  2. un 6. klases skolēni izteica savus vēstījumus, tos apkopoja un  vietnē https://vards.valoda.lv/ iesniedza bibliotekāre Ilze.

Akcija noslēgusies, iesūtītos valodas vērtību stāstus aģentūra apkopos līdz 18. novembrim, Latvijas dzimšanas dienai.

Paldies skolotājām Dinai un Dalei un skolēniem par sadarbību ar skolas bibliotēku!

 

Rudens brīvdienas tuvojas…

Vai jau nodrošinājies ar lasāmvielu ?

Prieks par 2.klases skolēniem, kuri jau šodien izvēlējās katrs savu brīvdienās lasāmo grāmatu.

Skolas bibliotēka ir atvērta arī rīt - piektdienā.

Atnāc un atnes izlasīto grāmatu, varēsi paņemt jaunu, ko lasīt brīvdienās!

 Skolas bibliotēkā Tevi gaida.

 

 Baltu literatūras nedēļa

 2021.gada 21. septembrī mūsu skolas 6.klases skolēni piedalījās starptautiskā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”.

Misas pamatskolas skolēni projektā šogad piedalījās jau ceturto gadu. Šoreiz kaimiņvalsts Lietuvas vēsturi un literatūru turpināja iepazīt 6.klases skolēni.

Skolēni atcerējās iepriekšējā mācību gadā uzzināto par kaimiņvalsti Lietuvu. Skolēni kopā ar bibliotekāri veltīja mācību stundu Baltu literatūras nedēļai.Tika apskatītas bibliotēkā esošās grāmatas par Lietuvu. Šoreiz uzmanību pievērsām Jurgas Viles grāmatas “Sibīrijas haiku” izdevumam latviešu valodā.  Grafiskais Jurgas Viles un Linas Itagaki stāsts „Sibīrijas haiku” bija iekļauts 2020.gada  Latvijas Bērnu žūrijas sarakstā.Tas ir stāsts par bērnu pieredzi Sibīrijā, kur viņi kopā ar ģimeni nokļuva pēc 1941. gada deportācijas

Pārrunājām jau zināmo par abu tautu kopīgajiem vēstures likteņiem. Daži  jaunieši jau bija izlasījuši šo grāmatu.

Zēniem bija interesanti no papīra izveidot vēstuli-aploksni, padomāt, ko gan viņi rakstītu vēstulē savējiem.

 Meitenes vairāk ieinteresēja projekta dāvanā saņemtā  mandalu grāmata.

Paldies 6.klases skolēniem par aktīvo par darbošanos „Baltų literatūros savaitė/Baltu literatūras nedēļas'' ietvaros.

 

                   Misas pamatskolas bibliotekāre Ilze Arāja.

 

 

Projekta organizatori: Jonavas rajona Žeimju skola-daudzfunkciju centrs, Jonavas rajona skolu bibliotēku metodiskais pulciņš.

Projekta partneri: Vītauta Dižā universitāte, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvā,

Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, Jonavas rajona pašvaldība, Latvijas Nacionālais kino centrs, Lietuvas kino centrs.

Atbalstītāju logotipi un interneta adreses :

 

  „Kafijas Draugs”: https://www.kafijasdraugs.lv/

  „RT TAX”: https://rttax.com/lv/

     Baltic Logistic Solutions: https://www.bls.lv/lv/

     Power Sport: https://www.powersport.lv/lv/

   Save24: https://www.save24.lv/lv/

 

 

 

Dzeja dzīvo

Šī gada Dzejas dienu moto ”Dzeja dzīvo “.

Misas skolā Dzejas dienu mēnesis jau sācies. Otrdien, 7.septembrī  sekojot norādēm, skolēni apciemoja skolas bibliotēku., jo …Dzeja dzīvo arī bibliotēkā.

Bibliotēka pārsteidza skolēnus ne tikai ar gaišo, atremontēto telpu, bet arī ar jaunām grāmatām un iespējām.

Šajā mācību gadā skolas bibliotēkas fonds, pateicoties VISC projektam ”Atbalsts izcilībai” , ir papildinājies ar  2021.gada Bērnu un jauniešu žūrijas grāmatām.

Skolēni iepazinās ar savam vecumam atbilstošajām grāmatām, meklēja dzejas grāmatas, lasīja un klausījās dzejoļus, pārrunāja tos. Mēģinājām noskaidrot, kur vēl varētu dzīvot dzeja.

Paldies skolotājiem un skolēniem par izrādīto interesi darboties un sadarboties. Prieks par 5.klases skolēniem, kuri jau izvēlējās lasāmās grāmatas.

 Bibliotēkā visi būsiet gaidīti otrdienās, ceturtdienās un piektdienās! Nāc lasīt!

        Bibliotekāre Ilze Arāja.

2020./21. mācību gadu noslēdzot 

Izstāsti man savu sapni

Nedēļā pirms pavasara brīvdienām uz mūsu skolu pienāca savādas bandroles, tās mums atgādināja par to, ka vēl iepriekšējā mācību gadā  bijām vidusskolas statusā; sūtījumi bija pagājušā mācību gada skolēniem Alisei Zaļmežai, kura absolvējusi pēdējo 12.klasi Misas vidusskolas vēsturē, kā arī Tīnai Spalvai un Kristianam Švītiņam, kuri pabeidza 9.klasi, un Eduardam Kauneckaitim, kurš šajā mācību gadā mācās citā skolā, un Kitijai Līvai Mežapuķei, kura nu jau 5. klases skolniece. Minētie skolēni saņēma LVA izdotās grāmatas “Izstāsti man savu sapni “autoreksemplārus un pateicības.

     Katru gadu LVA izsludina radošu konkursu latviešu skolēniem visā pasaulē. Skolēnu veiksmīgākie radošie darbi tiek apkopoti un izdoti grāmatā. Ir izdotas jau 13 grāmatas. Skolas bibliotekāres aicinājumam piedalīties konkursā atsaucās skolotājas Dale, Dina , Natālija ( tagad Vecumnieku vidusskolas skolotāja ),kuras mudināja skolēnus izlikt savus sapņus radošā darbā, un skolotāja Inga, kas rosināja savus toreizējos pirmklasniekus sapņus izteikt zīmējumos. Labāko darbu vidū Megijas, Kristiānas Elizabetes, Amandas un Keitas Austras zīmējumi neiekļuva, arī izdotajā grāmatā to nav, bet cerību nekad nevajag zaudēt. Un tā sanāca mūsu radošo darbu autoriem, jo sākotnēji mūsu 6 skolēnu darbi neiekļuva apbalvoto skaitā, bet nu varam lepoties ar to, ka 422 līdzautoru vidū 5 skolēnu radošie darbi par sapņiem izlasāmi 2020.gadā LVA  izdotajā grāmatā “Izstāsti man savu sapni”.

Ikgadējais LVA konkurss parasti tiek izsludināts jau 26.septembrī, Eiropas Valodu dienā, un darbi jāiesūta līdz 18.novembrim, bet konkursa noslēgums ir Starptautiskajā dzimtās valodas dienā 21.februārī.

 

Skolas bibliotekāre aicina skolēnus būt radošiem un uzdrošināties gan sapņot , gan piedalīties konkursos.

 

Baltu literatūras nedēļa ar 5. klasi

Š. g. 25. septembrī mūsu skola trešo gadu piedalījās starptautiskā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”.

Kaimiņvalsts Lietuvas vēsturi, ģeogrāfiju un literatūru iepazina 5.klases skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Sarmīti.

Bibliotēkā visi kopā klausījās pasaku par Egli zalkšu karalieni.

Sarunu noslēgumā par pasakas tēmu skolēni izkrāsoja mandalas. No skolēnu darbiem tika izveidota izstāde.

 

Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienas svinības

Piektdienā, 30.oktobrī Dainu tēva Krišjāņa Barona 185.dzimšanas dienu  svinēja  2.klases skolēni.

Bet 5. Un 6.klašu skolēni katrs izveidoja savu “Tautasdziesmu vācelīti”. Skolēnu darbiņus varēja skatīt bibliotēkā izveidotajā izstādē.

 

Mans latviskākais vārds

Piedalījāmies LVA organizētajā valodas daudzināšanas akcijā „Mans latviskākais vārds”, izveidojām  skolas leksisko portretu "Vārdi esam mēs!"

Esam lepni, ka starp 10 iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem  ir 5 mūsu skolas izvēlētie vārdi: ozols ,Latvija, dzimtene, saule, rupjmaize .

 

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

9.-15.novembris - 2020.gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šī gada tēma - "Ziemeļvalstis un pasaule". Pasaule un es, es un pasaule. Par šādiem jautājumiem lasījām un runājāmies skolas bibliotēkā ar 1., 2. un 4. klašu skolēniem. Iepazinām norvēģu autores Kristinas Rūšiftes grāmatu "Visi skaitās".

 

Iesēj savu kvadrātmetru

Iesaistoties skolas Eko padomes darbībā, bibliotekārei radās ideja iesaistīt skolu  Latvijas Dabas fonda akcijā “Iesēj savu kvadrātmetru”.

Eko padomes aktīvisti, skolas personāla atbalstīti,  skolas pagalmā speciāli iezīmētā vietā iesēja akcijā saņemtās pļavas puķu sēklas.

 

Izstādes

Jaunie dabas draugi bibliotēkā var apskatīt dabas grāmatu izstādi, savukārt citiem lasītājiem iespēja iepazīties ar grāmatu izstādi par Ziemassvētkiem un pašdarinātu Ziemassvētku kartīšu izstādi

 

Ziemassvētkus gaidot

Ziemassvētku gaidīšanas laikā 2.klases skolēni , ievērojot visus noteikumus, ciemojās bibliotēkā, kur klausījās audiodzejoļus I.Stariņas lasījumā, dalījās sarunās par Ziemassvētku gaidīšanu un runāja svētku laika tautasdziesmas, kā arī iepazinās ar izstādēm.

Kalendārs

October 2021
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lepojamies!

 
 

Skolas vērtības