Baltu literatūras nedēļa ar 5. klasi

Š. g. 25. septembrī mūsu skola trešo gadu piedalījās starptautiskā Lietuvas un Latvijas skolu bibliotēku projektā „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa”.

Kaimiņvalsts Lietuvas vēsturi, ģeogrāfiju un literatūru iepazina 5.klases skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Sarmīti.

Bibliotēkā visi kopā klausījās pasaku par Egli zalkšu karalieni.

Sarunu noslēgumā par pasakas tēmu skolēni izkrāsoja mandalas. No skolēnu darbiem tika izveidota izstāde.

Krišjāņa Barona 185. dzimšanas dienas svinības

Piektdienā, 30.oktobrī Dainu tēva Krišjāņa Barona 185.dzimšanas dienu  svinēja  2.klases skolēni.

Bet 5. Un 6.klašu skolēni katrs izveidoja savu “Tautasdziesmu vācelīti”. Skolēnu darbiņus varēja skatīt bibliotēkā izveidotajā izstādē.

Mans latviskākais vārds

Piedalījāmies LVA organizētajā valodas daudzināšanas akcijā „Mans latviskākais vārds”, izveidojām  skolas leksisko portretu "Vārdi esam mēs!"

Esam lepni, ka starp 10 iemīļotākajiem latviskajiem vārdiem  ir 5 mūsu skolas izvēlētie vārdi: ozols ,Latvija, dzimtene, saule, rupjmaize .

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

9.-15.novembris - 2020.gada Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Šī gada tēma - "Ziemeļvalstis un pasaule". Pasaule un es, es un pasaule. Par šādiem jautājumiem lasījām un runājāmies skolas bibliotēkā ar 1., 2. un 4. klašu skolēniem. Iepazinām norvēģu autores Kristinas Rūšiftes grāmatu "Visi skaitās".

Iesēj savu kvadrātmetru

Iesaistoties skolas Eko padomes darbībā, bibliotekārei radās ideja iesaistīt skolu  Latvijas Dabas fonda akcijā “Iesēj savu kvadrātmetru”.

Eko padomes aktīvisti, skolas personāla atbalstīti,  skolas pagalmā speciāli iezīmētā vietā iesēja akcijā saņemtās pļavas puķu sēklas.

Izstādes

Jaunie dabas draugi bibliotēkā var apskatīt dabas grāmatu izstādi, savukārt citiem lasītājiem iespēja iepazīties ar grāmatu izstādi par Ziemassvētkiem un pašdarinātu Ziemassvētku kartīšu izstādi

Ziemassvētkus gaidot

Ziemassvētku gaidīšanas laikā 2.klases skolēni , ievērojot visus noteikumus, ciemojās bibliotēkā, kur klausījās audiodzejoļus I.Stariņas lasījumā, dalījās sarunās par Ziemassvētku gaidīšanu un runāja svētku laika tautasdziesmas, kā arī iepazinās ar izstādēm.

March 2021

Lepojamies par saviem skolotājiem!