Apstākļi, kuros dzīvojam, mums liek mainīt paradumus, mainīties pašiem un pieņemt citādo, nomainot pret ierasto. Arī mēs, Misas pamatskolas 1.-7. klašu skolēni, mēģinājām pieņemt izaicinājumu, citādāk kā ierasts, baudīt programmas “Skolas soma” ietvaros piedāvāto muzikāli izglītojošu  koncertuzvedumu  “Īkstīte”’.

Skolēni šo uzvedumu skatījās attālināti . 1-4. klašu skolēni -  skolotāju vadībā, 5.-7. klašu skolēni attālināti. Tā bērniem bija  jauna pieredze, kā citādos apstākļos koncentrēties un uztvert priekšnesumu. Šo iespēju mums piedāvāja VSIA - Latvijas koncerti - kolektīvs. Dāņu lielais pasaku radītājs Hans Kristians  Andersens  bērniem nav svešs un pasakas saturs arī zināms, bet tā bija pieredze, cik dažādos veidos var izstāstīt pasaku- gan lasot, gan izdejojot, gan izspēlējot skaņdarbā. Īkstītes piedzīvojumi bija pārtapuši krāšņā muzikālā uzvedumā. Ne katram bērnam šāds  priekšnesums sākotnēji  bija izprotams un pieņemams, viss  jaunais  liekas svešs un nepieņemams,  bet ar skolotāju palīdzību un uzmundrinājumu,  bērni noskatījās šo izrādi  ar prieku un pēc tās notika saruna par redzēto un izjusto . Sarunās skolēni atzina, ka pirmo reizi klausījušies  koncertlekciju šādā veidā, arī to, ka šāda veida mūziku dzirdējuši  pirmo reizi, ka tā ir pavisam savādāka nekā ir pieraduši klausīties. Bērni mēģināja uzminēt, kādā valodā mākslinieki dziedāja un viņu minējumi bija precīzi. Viņiem patika, kā dziedāja jaunie mākslinieki no Rīgas Doma kora skolas. Bērni atpazina  mūzikas instrumentus- čellu, vijoli, flautu, uzzināja, ar ko atšķiras klavesīns un klavieres, atpazina instrumentu skaņas. Bērni ar interesi vēroja dejotāju priekšnesumus, atpazina Rundāles pils Balto zāli, kur izrāde filmēta.   Katrs darbs, ko mēs reizēm esam spiesti darīt citādi, ir iespēja izaugsmei un citādas pieredzes veidošanai. Esam ieguvēji, kaut pa citu ceļu esam gājuši, lai to saņemtu.

Paldies visiem, kuri domā, kā skolnieka dzīvi šajos apstākļos varētu padarīt interesantāku un emocionālāku!

Bērnu domas apkopoja skolotāja Dina Godļevska .

March 2024