Misas pamatskolā ieradusies stāstniece Līga Reitere

Projekta ,,Latvijas skolas soma” ietvaros, 2021. gada 6.un 7.oktobrī Misas pamatskolā strādāja un ar savām zināšanām, saprašanu par valodu un domāšanu dalījās stāstniece Līga Reitere. Viņa izvērsa interesantu sarunu ar sākumskolas, pamatskolas skolēniem un skolas pedagogiem. Stāstniece ir cilvēks, ar kuru interesanti strādāt kopā- izzināt nemateriālo kultūrmantojumu.

Valodas daudzveidība un valodu paveidi, dialekti un izloksnes, apvidvārdi ir tikai daļa, ko stāstniece izstāstīja pamatskolas skolēniem.

Sākumskolas skolēniem bija jānoskaidro, kas ir labs rakstāmrīks? Jāpiedalās pirkstu vingrināšanā, jāveido glītrakstīšanas darbiņš un jāklausās stāsts par burvju kronīti.

Arī skolotāji piedalījās L. Reiteres  valodas stundā ,,Vārda spēks”. Iedvesmas un pašiedvesmas vārdi, ceļa vārdi, pateicības un audzināšanas vārdi ir īpaši katram pedagogam, strādājot ar skolēniem un viņu vecākiem.

Paldies stāstniecei par aizraujošo, iedvesmojošo stāstījumu, par informāciju zāļu un zālīšu lietošanā. No stāstnieces pasmēlāmies spēku un enerģiju. Bija patīkami klausīties .

Sk. D.Oškalne

December 2021